Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
مقالات

نحوه آشپزی با سرخ کن های بدون روغن؟ چه غذاهایی را با سرخ کن های بدون روغن می تونیم در ست کنیم

آشپزی با سرخ کن بدون روغن

آشپزی با سرخ کن های بدون روغن

غذا در سرخ کن با حرارت بالا با استفاده از فن های قدرتمندی که هوا را خیلی سریع به گردش در می آورد پخته می شود. این همان چیزی است که سوختن غذا را متوقف می کند و باعث می شود که بیرون آن ترد شود و در عین حال رطوبت داخل را حفظ کند. بنابراین نیازی به استفاده از روغن نیست، اما در صورت تمایل می توانید مقدار بسیار کمی استفاده کنید. حداکثر، ما در مورد چند قاشق غذاخوری روغن صحبت می کنیم.

با این حال، برای برخی از غذاها، ممکن است بهتر باشد آنها را با غبار ریز روغن اسپری کنید. این در صورتی است که غذای شما به آرد آغشته شده باشد. به سادگی، قسمت داخلی سرخ کن را اسپری کنید و همچنین به غذا اسپری سبک بدهید. این اطمینان حاصل می کند که غذاهای کوبیده شده طلایی و خوشمزه به نظر می رسند.

یادگیری پخت و پز در سرخ کن بدون روغن امری ضروری است، زیرا سالم ترین راه برای لذت بردن از یک غذای سرخ شده دلپذیر است. بسیاری از مردم یکی از بهترین سرخ کن های هوا را انتخاب می کنند زیرا می خواهند از روشی کم چرب برای خوردن غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرند. اما سوال اصلی این است:

در سرخ کن هوا چه غذایی بپزیم؟

ما در این مقاله نحوه آشپزی و غذاهایی که در سرخ کن بدون روغن بخوبی پخته و سرخ می ­شوند را معرفی می­ کنیم:

1. همبرگر

Zoe McClean می گوید: برگرها و فست فودها همگی در کمترین زمان پخته و ترد می شوند و در عین حال طعم و رنگ را در سرخ کن حفظ می کنند.

برگرهای خانگی حدود 10 تا 15 دقیقه با حرارت متوسط تا زیاد طول می کشد تا پخته شوند. آنها را مستقیماً در سبد سرخ­کن قرار دهید، (بدون نیاز به روغن) مزه دار کنید و بپزید. از آنجایی که سرخ‌کن‌های بدون روغن خیلی سریع داغ می‌شوند، نیازی به پیش گرم کردن مانند یک فر یا گریل معمولی نیست.

نکته: اگر در حال ساخت چیزبرگر هستید، پنیر و هر طعم دیگری را بروی نان اضافه کنید، سپس برگر سرخ شده را بروی مخلفاتی مانند پنیر قرار دهید این کار پنیر را آب می کند و نان را گرم می کند.

برگرهای منجمد خریداری‌شده از مغازه‌ها را می‌توان به صورت یخ زده، اما با دمای کم تا متوسط در درون سرخ کن قرار داد تا به آرامی یخزدایی شوند پختن آن‌ها حدود 15 دقیقه طول می‌کشد. همیشه مطمئن شوید که همبرگرها کامل پخته شده اند.

2. سیب زمینی سرخ کرده

یکی از بهترین چیزها در مورد سرخ کن توانایی افراط در “لذت گناه” است  با مصرف چربی کمتر.

سیب زمینی سرخ کرده خانگی وقتی در سرخ کن بدون روغن درست شود ترد و خوشمزه است و کالری کمتری نسبت به سرخ شدن در روغن عمیق را دارد. سرخ کن هوا را به مدت 5 دقیقه در دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید. سیب زمینی ها را به اندازه دلخواه برش بزنید. سپس آن­ها را در یک کاسه بزرگ بریزید و بروی آن­ها روغن زیتون بپاشید. ادویه ها را روی سیب زمینی ها بپاشید و هم بزنید تا به طور یکنواخت روی سیب زمینی ها پوشانده شود. سیب زمینی ها را به صورت یک لایه در سبد سرخ کن قرار دهید.

اجازه دهید تا سیب زمینی­ها طلایی و لبه ی آن ترد شوند و وقتی با چنگال امتحان می­کنید نرم شوند. سیب زمینی ها را با هم زدن یا با تکان دادن سبد سرخ کن هوا در نیمه های زمان پخت برگردانید. بهتر است سیب زمینی ها را در دمای 400 درجه فارنهایت سرخ کنید زیرا دمای بالا به ترد شدن لبه های سیب زمینی کمک می کند. در این دما حدود 14 دقیقه طول می کشد تا بپزند. این زمان پخت برای سیب زمینی های نصف شده است. زمان پخت ممکن است بین برندهای مختلف سرخ کن هوا کمی متفاوت باشد.

3. باقی مانده ­ی غذاها

استفاده از سرخ کن راهی عالی برای گرم کردن مجدد غذاها و ترد کردن آنهاست. معمولاً فقط چند دقیقه طول می کشد تا غذاها را در سرخ کن هوا گرم کنید. یک دستورالعمل در هنگام گرم کردن مجدد این است که از دمایی استفاده کنید که حدود 30 درجه کمتر از دمایی است که در آن برای طبخ غذا سرخ می کنید. به طور مثال:

برای گرم کردن مجدد پیتزا در سرخ کن، در دمای 320 درجه فارنهایت به مدت 3 تا 5 دقیقه یا تا زمانی که گرم شود سرخ کنید. حتما پیتزا را یک لایه در سرخ کن هوا قرار دهید تا برش ها روی هم قرار نگیرند. پوسته ضخیم تر نسبت به پیتزا با پوسته نازک بیشتر طول می کشد تا گرم شود.

برای گرم کردن مجدد سیب زمینی ها در سرخ کن با هوا، در دمای 350 درجه فارنهایت به مدت 3-5 دقیقه یا تا زمانی که داغ و ترد شوند سرخ کنید. سبد را بعد از 2 دقیقه از زمان سرخ شدن در هوا تکان دهید. برای تردترین سیب زمینی سرخ شده، بهتر است هر بار فقط یک لایه سیب زمینی سرخ شده را با هوا سرخ کنید.

4. بال مرغ

سرخ کن یک سرمایه گذاری همه کاره است و برای پخت سریع غذای منجمد در روزهایی که به خصوص از نظر زمان در مضیغه هستید عالی است.

سرخ کن خود را به مدت 5 دقیقه در دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید. مرغ را با دستمال کاغذی خشک کنید.در صورت تمایل روغن زیتون را روی بال ها بریزید تا سطح آن پوشش داده شود. چاشنی مورد نظر را اضافه کنید. آنقدر هم بزنید تا بر سطح گوشت به طور یکنواخت پخش شود. بال ها را به صورت یک لایه در سبد سرخ کن هوا قرار دهید. به مدت 8 دقیقه در دمای 400 درجه فارنهایت بپزید. طرف دوم را برگردانید و به مدت 8 تا 10 دقیقه بپزید تا بال ها ترد و پخته شوند. بلافاصله، با سس های مورد علاقه خود سرو کنید!

5. بیکن ترد

Zoe McClean می گوید: “برای سرخ کردن بیکن (این بهترین است!) بیکن را در یک لایه در سبد یا قفسه قرار دهید و به مدت 5 تا 8 دقیقه با حرارت بالا بپزید. بیکن قهوه ای می شود و به زیبایی ترد می شود.

همچنین فرایند سرخ کردن آن سریعتر از فر است، از پاشیدن چربی از ماهیتابه جلوگیری می کنید، و چربی اضافی داخل کشو می ریزد، بنابراین گزینه سالم تری است.

6. استیک

پختن استیک در سرخ کن به طرز باورنکردنی آسان است. چند نکته ساده به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که استیک های شما عالی می شوند.

اجازه دهید استیک ها به مدت 20-30 دقیقه به دمای اتاق برسند. این امر به پخت یکنواخت تر کمک می کند و استیک لطیف تری به شما می دهد. سرخ کن هوا را به مدت 5 دقیقه در دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید. روی استیک ها روغن زیتون بمالید. دو طرف استیک ها را با پودر سیر، نمک و فلفل پوشش دهید.
استیک ها را به صورت یک لایه در سبد سرخ کن هوا قرار دهید.  در دمای 400 درجه فارنهایت به مدت 5 دقیقه بپزید. سپس استیک ها را برگردانید و 3 تا 9 دقیقه دیگر بپزید، تا زمانی که استیک ها به میزان دلخواه شما پخته شوند. قبل از سرو یا برش دادن استیک ها را به مدت 5 دقیقه استراحت دهید. این زمان انتظار اجازه می­دهد تا گوشت آبدار شود.

نحوه آشپزی با سرخ کن بدون روغن

اگر تازه وارد دنیای سرخ کن ها شده اید، خوب، شما در حال لذت بردن از آن هستید. در اینجا بهترین روش ها برای استفاده از سرخ کن بدون روغن وجود دارد که ممکن است زندگی شما را تغییر دهد.

سرخ کن هوا را روی سطوح ایمن برای گرما قرار دهید. دستگاه سرخ کن هوا بسیار داغ می شود، بنابراین مطمئن شوید که آن را روی سطحی استفاده می کنید که بتواند گرما را تحمل کند. همچنین، آن را چندین اینچ از سایر وسایل یا وسایل آشپزخانه دور نگه دارید. هوای گرم از دریچه بیرون می‌زند.

بهتر است سرخ کن هوا را از قبل گرم کنید. بر خلاف فر، این کار فقط چند دقیقه طول می کشد. این مرحله اضافی کمک می کند تا مطمئن شوید هر چیزی که در حال پختن است به خوبی ترد می شود.

یک بطری اسپری برای روغن تهیه کنید. بسته به چیزی که می‌پزید، ممکن است بخواهید کف سبد را چرب کنید. اگر فقط آن را در سبد بریزید، روغن را هدر خواهید داد، زیرا در کشو تخلیه می شود و باعث دود گرفتن دستگاه می شود.

سبد را بیش از حد شلوغ نکنید در صورت قرار دادن مواد غذایی زیاد از جمله سیب زمینی در نهایت با انبوهی از سیب زمینی له شده و خیس مواجه خواهید شد که با همه تبلیغاتی که در مورد سرخ کردن هوا شنیده اید، مطابقت ندارد. هر چیزی که در حال پختن هستید، چه سیب زمینی سرخ شده، چه سبزیجات یا مرغ، مطمئن شوید که یک لایه در سبد قرار داده اید. در غیر این صورت، غذا به جای ترد شدن، بخار می شود.

در حین پخت و پز، سبد را به صورت دوره ای تکان دهید. این کار به سرخ‌کن کمک می‌کند تا اقلام کوچک‌تری را که برای چرخاندن آن‌ها به صورت جداگانه ناخوشایند هستند، مانند سیب‌زمینی سرخ‌کرده، کلم بروکلی، به‌طور یکنواخت بپزد.

هنگام پختن چیزهای چرب مانند بیکن یا همبرگر، ممکن است دود از سرخ کن هوا خارج شود زیرا چربی که داخل کشو می چکد بیش از حد گرم می شود. برای جلوگیری از این امر، می توانید قبل از شروع پخت و پز، حدود 2 قاشق غذاخوری آب به کشو اضافه کنید. این کار برای غذاهایی مانند همبرگر خوب است، اما می تواند بیکن شما را کمی ترد کند، بنابراین به عنوان یک جایگزین، می توانید یک تکه نان را نیز در کشو قرار دهید و هر گونه چربی را جذب کند.

قبل از ریختن غذا در بشقاب، سبد را از کشو بیرون بیاورید. در غیر این صورت، چربی جمع شده در کشو را روی غذای خود بریزید. فقط دکمه روی دسته را فشار دهید و سبد را از کشو جدا کنید. نکته مثبت: همچنین می توانید روغن را ذخیره کنید و از آن برای تهیه سس ماهی تابه ای خوش طعم استفاده کنید.

چند نکته مهم در مورد سرخ کن بدون روغن:

  • اشکالی ندارد که سبد را بیرون بکشید تا پیشرفت غذای خود را در طول چرخه پخت بررسی کنید.

  • دمای مناسب را انتخاب کنید. یک قانون کلی برای تعیین درجه حرارت برای تنظیم سرخ کن هوا این است که دما را 25 درجه از دمایی که برای پختن در فر استفاده می کنید، کاهش دهید. دفترچه راهنمای سرخ کن شما احتمالاً شامل دمای توصیه شده برای غذاهای مختلف است یا دستور العمل های منابع قابل اعتماد را دنبال کنید.

  • هنگام پختن غذا در قطعات کوچک، مانند کلم بروکسل یا سیب زمینی سرخ کرده، سبد را در نیمی از زمان پخت به خوبی تکان دهید تا پختن و قهوه ای شدن یکنواخت شود. هنگام پختن گوشت مانند گوشت خوک یا مرغ، تکه های آن را تقریباً از نیمه برگردانید.

  • غذاها را خوب خشک کنید تا ترد شوند. رطوبت دشمن ترد بودن است. قبل از افزودن روغن، چاشنی ها یا قرار دادن غذا در سبد سرخ کن هوا، غذا را با یک حوله آشپزخانه تمیز یا حوله کاغذی خشک کنید.

  • اکثر سرخ کن های هوا دارای تعدادی برنامه از پیش تعیین شده با زمان پخت و دما برای غذاهای معمولی هستند. بهتر است به جای تنظیمات از پیش تنظیم شده از عملکرد سرخ کردن دستی با هوا استفاده کنید تا بتوانید زمان پخت و دما را خودم تنظیم کنید. 

معرفی 3 تا از بهترین سرخ کن های بدون روغن فیلیپس:

  1. سرخ کن مدل 9270 فیلیپس
  2. سرخ کن مدل 9650 فیلیپس
  3. سرخ کن مدل 9252 فیلیپس

سرخ کن فیلیپس بدون روغن را از کجا بخریم؟

برای مشاوره تخصصی در رابطه با خرید انواع سرخ کن با کارشناسان تاج کالا تماس بگیرید.
021-33550688 و 09901909096

 

Author

مدیریت

نطری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.