Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
مقالات

تفاوت غذاساز با خردکن چیست؟کدام کاربردی تر است؟

غذاساز یا خرد کن؟

کدام کاربرد بیشتری دارد؟ در نگاه اول، غذاسازها و خردکن­ ها شباهت‌های زیادی با هم دارند – پایه‌های موتوری با تنظیمات متعدد، بدنه‌های شفاف، تیغه‌های چرخان.
اگر به این فکر می کنید که کدام یک از آن دو برای شما مناسب است، مقاله مناسبی را انتخاب کرده ­اید، به خواندن ادامه دهید تا تفاوت بین غذاساز و خرد کن را بیاموزید تا بتوانید عاقلانه ترین تصمیم را برای آشپزخانه خود را بگیرید.

یک خردکن غذا معمولاً دارای یک تیغه برای خرد کردن، پوره کردن و مخلوط کردن دسته‌های کوچک‌تر است، اگرچه برخی از مدل‌ها دارای یک اتصال همزن نیز هستند.
یک غذاساز بزرگتر است و دارای یک لوله تغذیه همراه با چندین تیغه است که برش های مختلفی را ایجاد می کند.

اگرچه ظاهر و عملکرد این دستگاه ها مشابه است، اما از نظر هدف به اندازه کافی با هم تفاوت دارند که بهتر است قبل از خرید هر کدام را مطالعه کنید. بزرگترین تفاوت بین این دو دستگاه، وظایفی است که برای انجام آنها طراحی شده اند:
غذاسازها برای انجام کارهای مختلف آماده سازی غذا و خرد کن ها برای پودر کردن و ترکیب مواد مرطوب و خشک طراحی شده اند.
در ادامه، عمیق‌تر به آنچه که هر دستگاه را منحصربه‌فرد می‌کند، می‌پردازیم.

غذاساز چیست؟

غذاساز یک وسیله برقی همه کاره است که به شما امکان می دهد انواع غذاها را به روش های مختلف تهیه کنید. از خرد کردن گرفته تا مخلوط کردن خمیر. یک غذاساز می تواند به سرعت کارهای زیادی را انجام دهد که انجام آنها به صورت دستی زمان بیشتری را از شما می گیرد.

 • غذاسازها معمولا دارای چهار قسمت اصلی هستند: پایه، بدنه پلاستیکی شفاف، مجموعه ای از تیغه های قابل جابجایی و درب.
 •  غذاسازها دارای کنترل سرعت و حرکت هستند.
 •  بدنه یک غذاساز عریض و جادار است که به آن اجازه می دهد مواد زیادی را در خود جای دهد.
 • درب‌های غذاساز مجهز به لوله‌های خوراک بلند هستند که به شما امکان می‌دهند در حین مخلوط کردن مواد را اضافه کنید.
 • غذاسازها می‌توانند با مجموعه‌ای از ملحقات تیغه‌ای همراه باشند که می‌توانند انواع کارها را انجام دهند: خرد کردن، برش دادن، رنده کردن، مخلوط کردن و غیره.
 •  آنها همچنین به شما این امکان را می دهند تا چندین کار مختلف را در محفظه های مختلف به طور همزمان انجام دهید.
 • به دلیل شکل بدنه و تطبیق پذیری تیغه هایشان، غذاسازها در پردازش مواد خشک ماهر هستند.
 • آنها در ترکیب مواد مایع به خوبی عمل نمیکنند و مواد مرطوب تا حدی در کناره های کاسه همزن، دور از دسترس تیغه ها گیر می کنند، غذاسازها را می‌توان تا انتها پر کرد و همچنان به خوبی کار می کنند.
دستگاه غذاساز
دستگاه غذاساز

مشاهده و خرید دستگاه غذاساز 

خردکن غذا چیست؟

 • خردکن غذا یک دستگاه جمع و جور یا ابزار آشپزخانه دستی است که برای کارهای آماده سازی سریع و ساده غذا و دستور العمل های کوچکتر عالی است.
 • خردکن برقی معمولاً دارای یک کاسه کوچکتر است که حاوی یک تیغه چند منظوره است که می تواند خرد، پوره یا مخلوط شود.
 • خردکن های غذا لوله تغذیه ندارند و ظرف قابل جدا شدن ندارند.
 • از خردکن غذا برای تهیه سس سالاد، و خرد کردن آجیل استفاده کنید تا روی دسر بپاشید یا دستور پخت هوموس را به صورت پوره درآورید.
 • خردکن های غذای منتخب KitchenAid® دارای لوازم جانبی همزن هستند، بنابراین می توانید هم بزنید و هم بزنید زیرا هر دسر با خامه فرم گرفته تازه روی آن بهتر است.
 • یک خردکن برقی غذا معمولاً دارای یک کاسه 1 تا 5 فنجانی است که برای خرد کردن سریع یا مخلوط کردن و پوره کردن دسته ای کوچک ایده آل است.
دستگاه خردکن
دستگاه خردکن

مشاهده و خرید دستگاه خرد کن

مزایای غذاساز در مقابل خرد کن چیست؟

در اینجا برخی از دلایلی وجود دارد که چرا یک غذاساز ممکن است انتخاب بهتری برای دستور العمل های شما نسبت به خردکن غذا باشد.

 • یک غذاساز کاسه ای با ظرفیت بزرگتر ارائه می دهد تا بتوانید دسته های بزرگتر را در یک زمان آماده کنید.
 • غذاسازها به شما این امکان را می‌دهند که به تکنیک‌های متنوع‌تری فراتر از خرد کردن و پوره کردن دست یابید
 • غذاسازها معمولاً موتورهای بزرگتر و قدرتمندتری دارند تا به غذاهای سفت مانند پنیر موزارلا و ورز دادن نان یا خمیر پیتزا کمک کنند.
 • مدل‌های با لوله‌های خوراک بزرگ‌تر به شما امکان می‌دهند با میوه‌ها و سبزیجات با اندازه بزرگ‌تر یا تکه‌های پنیر با اندازه­های بزرگ اضافه کنید.

برای چه چیزی می توانید از خردکن مواد غذایی استفاده کنید؟

کارهای کوچک زیادی وجود دارد که می توانید از خردکن غذا برای انجام سریع آنها استفاده کنید. در اینجا چند روش برای استفاده از خردکن غذا برای خرد کردن، مخلوط کردن، پوره کردن دسته های کوچک وجود دارد.

 • سیب زمینی شیرین بخارپز یا نخود را برای یک وعده غذای تازه کودک پوره کنید.
 • گیاهانی مانند گشنیز، جعفری و سیر را برای یک سس آماده کنید تا با استیک سرو کنید.
 • به راحتی همه مواد را با هم مخلوط کنید تا یک دسته فلافل خوش طعم را تهیه کنید.

مزایای یک خرد کن برقی در مقابل یک غذاساز

در اینجا چندین دلیل وجود دارد که چرا یک خردکن برقی ممکن است بهترین انتخاب برای نیازهای آماده سازی غذای شما نسبت به غذاساز باشد.

 • اگر آشپزخانه کوچک یا فضای ذخیره سازی محدودی دارید، خردکن غذا فضای کمتری را در کابینت یا روی پیشخوان شما اشغال می کند.
 • برای اماده سازی مقدار کم از مواد اولیه بهتر است.
 • می توانید یک خردکن شارژی همه کاره را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد هر کجای آشپزخانه از آن استفاده کنید
 • اگر بیشتر برای یک یا دو نفر غذا می‌پزید، یک خردکن برقی ممکن است بتواند بیشتر کارهای خرد کردن، مخلوط کردن و پوره کردن شما را انجام دهد.
 • خردکن‌های غذای KitchenAid® در رنگ‌های پرطرفدار مختلف برای هماهنگی با دکوراسیون و سایر لوازم شما موجود است.

تفاوت­ های خردکن و غذاساز

1. اندازه

خردکن غذا اندازه مناسبی دارد: بسته به مدل، می تواند تا 4 فنجان غذا را همزمان خرد یا مخلوط کند. یک غذاساز به طور قابل توجهی بزرگتر از یک خردکن غذا است. می تواند تا 12 فنجان غذا را در یک زمان پردازش کند. می تواند کارهای بیشتری را در یک زمان انجام دهد.

2. عملکرد

یک خردکن غذا می تواند غذا را خرد یا مخلوط کند. اگر یک یا دو عدد پیاز برای خرد کردن دارید، خردکن غذا ابزار شماست. این یک دستگاه بدون سر و صدا است.

یک غذاساز می تواند به راحتی از آن پیازها و 6 یا 7 پیاز دیگر نیز براحتی خرد کند. اگر می‌خواهید پیاز خود را خلال یا رنده کنید، غذاساز این ویژگی را دارد. همچنین توانایی ورز دادن خمیر نان را نیز دارا می باشد.

3. هزینه

یک غذاساز درجه یک برای شما بسیار بیشتر از یک خردکن غذای درجه یک هزینه خواهد داشت. چرا؟ چون هزینه تولید آن بیشتر است. عملکردهای متفاوتی را ارائه می دهد. این بدان معنا نیست که یک غذاساز همیشه بر یک خردکن غذا برتری دارد. بستگی به نحوه پخت و پز و انتظار شما دارد.

4. سهولت در تمیز کردن

بزرگترین شکایت در مورد غذاسازها این است که تمیز کردن آنها زمان می برد. حتما تا به حال شنیده اید که یکی از دوستان یا اعضای خانواده اش گلایه می کند که از غذاساز خود آنقدر که فکر می کردند استفاده نمی کنند زیرا علاقه ای به تمیز کردن آن ندارند؟

خرید غذاساز و خردکن به صورت حضوری و آنلاین

فروشگاه لوازم خانگی تاج کالا از مطرح ترین فروشگاه ها در زمینه فروش انواع لوازم خانگی با برند های خارجی می باشد که شما می توانید در صورت تمایل به خرید، نمونه های غذاساز و خردکن را از سایت تاج کالا دیدن نمایید.

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم هر آنچه مربوط به غذاساز و خردکن است بپردازیم تا اطلاعات بیشتری از آن کسب کنید.
اگر قصد خرید لوازم خانگی با بهترین‌ برندها و قیمت مناسب را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا این مقاله را مطالعه کنید، سپس برای تصمیم گیری نهایی برای خرید هر یک از برندها به خوبی تحقیق کنید و مقالات بیشتری در رابطه با آن بخوانید.

محصولات برندهای مختلف غذاساز و خردکن را از کجا بخریم؟

برای مشاوره در رابطه با انتخاب و خرید انواع غذاساز و خردکن با کارشناسان تاج کالا تماس بگیرید.

Author

مدیریت

نطری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.